В Донбасі військові шпиталі та цивільні лікарні отримали партію ліків та обладнання з Франції

KRI
17.09.2019
71 Views

Місто Краматорськ – колись це був центр бойових дій на Донбасі, а зараз спокійне місто у тилу наших військових, яке все ж таки залишається у радіусі досяжності реактивної артилерії російських окупантів. Тож ці тиша та спокій дуже крихкі. Саме сюди привезли іноземну гуманітарну допомогу у рамках гуманітарній ініціативі «Допомога Схід», яка стала початком співробітництва між Збройними Силами України та Асоціацією “Медична та благодійна допомога Франція – Україна” (керівник Діана Дольс), започаткованої під час виконання генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим обов’язків Командувача ООС. Сьогодні продовження цього проекту підтримано начальником Генерального штабу ‒ Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-лейтенантом Русланом Хомчаком. Його мета — допомогти як армійцям, так і цивільним, які перебувають чи мешкають у зоні бойових дій.

У цих ящиках — тисячі санітарних пакетів для оброблення ран, опіків, операційний одяг і десятки інших позицій медичних розхідних матеріалів для військових шпиталів та цивільних лікарень, розташованих на лінії фронту чи поблизу неї. Крім того, десятки ось таких спеціальних медичних ліжок, які дозволяють прооперованим комфортніше реабілітуватися.

«За цей час було передано матеріальну допомогу 28 медичним закладам Донецької і Луганської областей на загальну суму близько 13 мільйонів гривень. З травня поточного року по сьогоднішній день на території Донецької і Луганської області було завезено 15 тон медичного устаткування на загальну суму 5 мільйонів гривень», — розповів заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Також допомагають і українські перевізники, які працюють за кордоном. Часто буває, що в якійсь із європейських країн знаходять необхідну допомогу — її потрібно лиш переправити до України. А це — додаткові кошти, до того ж — чималі. Тут до справи беруться українські транспортні компанії.

«Всі мої члени ради і всі мої люди які не байдужі до ситуації яка склалася — вони з великим задоволенням дають можливості підтримувати ці ініціативи. Я впевнений, що такими кроками такими зусиллями — ми наближаємо нашу перемогу», — наголосив Леонід Костюченко, голова ради «Асоціації міжнародних перевізників України».

На даний час підрозділи цивільно-військового співробітництва (СІМІС) разом із медиками, вже доставляють устаткування і матеріали по армійських шпиталях та прифронтових лікарнях.

Author KRI