Гуманітарний проект «Допомога Схід», який запровадив ще на посаді КОС генерал Наєв продовжує працювати і надалі

KRI
09.09.2019
114 Views

За дорученням начальника Генерального штабу ЗС України представники Управління цивільно-військового співробітництва ЗС України взяли участь у XIX Міжнародній конференції Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (AсМАП).

В Одесі делегати більш як 20 міжнародних та українських представництв AсМАП були поінформовані про взаємодію українського війська з вітчизняними міжнародними автомобільними перевізниками у рамках реалізації стратегічного гуманітарного проєкту «Допомога Схід».

Нагадаємо, створення гуманітарного проєкту «Допомога Схід» ініційовано генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим, коли він перебував на посаді Командувача Об’єднаних сил, з метою різнопланової та багатоцільової допомоги цивільному населенню у районі бойових дій на території Донецької та Луганської областей. Проєкт об’єднав військових, військово-цивільні адміністрації, гуманітарні, транспортні та благодійні організації. Одним із пріоритетних напрямків програми є надання гуманітарної допомоги соціально незахищеним людям, хворим, інвалідам, дітям.

– Лише цьогоріч у район проведення операції Об’єднаних сил у рамках стратегічної гуманітарної ініціативи «Допомога Схід» доставлено понад 15 тонн гуманітарного вантажу медичного призначення на загальну суму майже 5 мільйонів гривень. Даний вантаж у найближчий час буде переданий до 17 найбільш наближених до лінії зіткнення медичних закладів, які обслуговують цивільне населення та, звісно, у мобільні військові госпіталі Об’єднаних сил, – розповідає координатор проєкту «Допомога Схід», представник Управління цивільно-військового співробітництва ЗС України Борис Кутовий.

Загалом протягом всього періоду існування програми «Допомога Схід» за підтримки АсМАП України із Франції до району ООС доставлено гуманітарну допомогу на суму понад 11 мільйонів гривень. З яких 1,2 млн грн надійшло безпосередньо у військові мобільні госпіталі Об’єднаних сил. Весь вантаж передано до 28 цивільних медичних та геріатричних закладів, лікарень, амбулаторій, будників інвалідів, що знаходяться на території Луганської та Донецької областей. Це різноманітне медичне обладнання, меблі, ортези, гігієнічні засоби, одяг для лікарів, інвалідні візки та інші необхідні лікарям та хворим речі.

Допомога, зокрема, надійшла до Мар’їнської центральної районної лікарні, Нижнянського обласного психоневрологічного інтернату, Теплівського обласного психоневрологічного інтернату Луганської обласної клінічної лікарні, Кремінського обласного будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, Краматорського міського онкодиспансеру, Гірської центральної районної лікарні, Світлодарської центральної районної лікарні та Краматорського пологового будинку та інших тощо.

Під час робочих обговорень було окреслено подальші плани ділової співпраці. Вітчизняні перевізники запевнили військових, що проєкт «Домомога Схід» неодмінно триватиме.

– Небайдужість українських автомобільних перевізників вкотре демонструє єдність нашого народу та Збройних Сил у цей вкрай складний для країни час. Ми будемо й надалі підтримувати нашу армію, – наголосив президент, голова ради АсМАП Леонід Костюченко.

Джерело: АрміяINFORM

Author KRI