Дніпропетровська область випередила інші області України за кількістю померлих від СНІДу

Дніпропетровська область випередила інші області України за кількістю померлих від СНІДу
Кілька десятків років тому світ дізнався про існування нової - поки що невиліковної - хвороби – синдрому набутого імунодефіциту - СНІД.

Епідемію ВІЛ-інфекції та СНІД можна поставити поряд з двома світовими війнами за кількістю жертв і за збитками, які вона завдає суспільству.
Кожні 10 секунд у світі реєструється 1 випадок інфікування вірусом імунодефіциту людини.
Щодня СНІД забирає життя у 8 тисяч осіб.
За даними Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням
щодня 63 українця отримують позитивний результат обстеження на ВІЛ;
щодня 31 українцю діагностують СНІД, від якого щодня помирає 12 осіб;
з початку реєстрації (1987 рік) по 1 листопада 2012 року в Україні офіційно зареєстровано 219 919 випадків інфікування ВІЛ, СНІД забрав 27 830 життів (з яких 321 – дитячі);
Дніпропетровська область випередила інші області України
- за кількістю померлих від СНІДу (за 10 міс. 2012 р. від СНІДу померло 770 її мешканців);
- за кількістю осіб з уперше встановленим діагнозом (за 10 міс. 2012 р. - 2 817 осіб).


Станом на 01.10.2012 року в Дніпропетровській області з початку реєстрації виявлено понад 36,5 тис. випадків ВІЛ-інфекції, з яких 9,3 тис. – хворі на СНІД.

Станом на 01.10.2012 року кумулятивно з початку епідемії у Кривому Розі зареєстровано 19 398 осіб, у яких виявлено антитіла до ВІЛ (10 895 – чоловіки (56,2%), 8 503 – жінки (43,8%)). Із 19 398 осіб, які отримали позитивний результат на наявність антитіл до ВІЛ, на диспансерний облік взято 14 139 осіб. 5 259 ані в лікувальний заклад, ані до Центру СНІДу не з’явились, отже попереджень не мають і є реальною загрозою розповсюдження ВІЛ серед населення міста.
Протягом 9 місяців поточного року в місті вперше зареєстровано 1 002 нових випадки інфікування вірусом імунодефіциту людини, тобто щодня ВІЛ-позитивний результат обстеження отримують 3-4 особи.
Шляхи передачі ВІЛ протягом останніх трьох років залишаються майже незмінними:
- статевий шлях передачі (51-55%) випереджає парентеральний (35%);
- споживачі ін’єкційних наркотиків продовжують бути найбільш уразливою до ВІЛ-інфекції групою населення. Поширення ВІЛ серед СІН відбувається найшвидше;
- висока розповсюдженість ВІЛ серед населення міста дає і високі показники шляху передачі ВІЛ від матері до дитини.

На 01.10.2012 року в Криворізькому Центрі СНІД:
під диспансерним наглядом знаходиться 253 дитини зі встановленим ВІЛ-позитивним статусом (2010 р. – 224, 2011 р. – 232);
із 253 ВІЛ-інфікованих дітей отримує антиретровірусну терапію (АРТ) 193 дитини (76,3%).
за 9 місяців 2012 року вперше призначено терапію 27 дітям;
АРТ отримують 1 403 ВІЛ-інфікованих дорослих: чоловіків – 621, жінок – 782 (препарати закуповуються за кошти держбюджету);
за 9 місяців 2012 року вперше призначено антиретровірусну терапію 587 дорослим.
АРТ – це єдиний, доступний, реальний шанс зберегти життя. Але не всі ВІЛ-інфіковані бажають вчасно та систематично обстежуватись, звертатись за медичною допомогою. Значний відсоток ВІЛ-позитивних дізнаються про свій стан вже на критичній стадії перебігу хвороби.
Однією з основних причин смертності від СНІДу, окрім опортуністичних захворювань, є пізнє звернення ВІЛ-інфікованих до лікаря, який своєчасно діагностує і призначить адекватне лікування.
ВІЛ – контрольована поведінкою людини інфекція.
Кожен приймає свідоме рішення щодо захисту свого життя від цього вірусу: – чи використовувати презерватив під час статевого контакту з особою, ВІЛ-статус якої нам невідомий,
- чи проходити обстеження на ВІЛ,
- чи наражати своє життя на небезпеку, вживаючи наркотичні речовини.


Самовпевненість, нерозумний егоїзм, вживання психоактивних речовин, низька поінформованість про шляхи передачі ВІЛ та реальний ризик інфікування призводять до подальшого поширення ВІЛ.

Всесвітній День боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття рівня поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть із ВІЛ. Цим питанням потрібно приділяти увагу не двічі на рік, а значно частіше.
В умовах стрімкого поширення ВІЛ-інфекції кожна людина повинна знати свій ВІЛ-статус, адже це перший нелегкий крок до профілактики, отримання своєчасної та ефективної медичної допомоги, соціальної та психологічної підтримки.
Щодня з метою обстеження на ВІЛ до Криворізького Центру СНІД звертаються близько 40 криворіжців. Це перший та найважливіший крок до збереження свого здоров’я, бо під час тестування кожна людина має можливість не тільки визначити ВІЛ-статус, але й дізнатися більше про ВІЛ/СНІД, можливі ризики та шляхи запобігання інфікуванню.
Пройти безкоштовне конфіденційне консультування та тестування на ВІЛ можна за адресою: Кривий Ріг, вул. Нікопольське шосе, 4-г (станція швидкісного трамваю «Кільцева»).
Контактний телефон: 407-14-84.
Комментарии: