Лікувальні заклади Кривого Рогу отримали унікальне медичне обладнання, якого ніколи в них ще не було

23 октября 2012 Версия для печати
Лікувальні заклади Кривого Рогу отримали унікальне медичне обладнання, якого ніколи в них ще не було
Кривий Ріг отримав унікальне медичне обладнання, яке дуже необхідне нашим лікувальним закладам. Завдяки проведенню медичного реформування лікарі та жителі міста одержали великий подарунок. Тепер криворіжці користуватимуться таким обладнанням, якого раніше в наших лікарнях ніколи не було. Нове устаткування допоможе зробити роботу медпрацівників інтенсивнішою, якіснішою, своєчасною і підвищить рівень медичного обслуговування криворожців.

Міські лікарні сьогодні отримують сучасне устаткування, що забезпечить вчасне виявлення захворювань органів шлунково-кишкового тракту (гастрофіброскопи, колонофіброскопи, відеогастроскопи) та органів дихання (бронхофіброскопи).

Зовсім недавно центри первинної медичної допомоги отримали 40 легкових автомобілів (38 - марки "Geely CK-2" та 2 автомобілі марки "Нива") для амбулаторій загальної практики - сімейної медицини. На даний час всі центри первинної медико-санітарної допомоги міста вже забезпечені автотранспортом у необхідній кількості. Це прискорить приїзд медпрацівника до хворого і йому буде вчасно надана перша медична допомога. Дуже важливо, що тепер кожен медпрацівник, який буде виїжджати до хворого, має сумку-укладку, яка оснащена всім необхідним для проведення відповідних заходів невідкладної первинної допомоги (отримано 235 таких сумок). Також амбулаторії міста одержали 40 портативних електрокардіографів, 42 фетальних доплерів - прилад для дослідження серцебиття дитяти в утробі матері, 24 апарати для виміру рівня холестерину в крові та 26 глюкометрів.

Поповнюється матеріально-технічна база лікувальних закладів міста, що надають вторинну медичну допомогу. Багатопрофільними закладами отримано 5 колонофіброскопів, 9 бронхофіброскопів, 12 гастрофіброскопів. Загалом планується передати лікарням медичного обладнання на суму майже 1,5 млн грн.

Розвиток і вдосконалення організаційних форм та методів надання термінової медичної допомоги населенню, підвищення якості роботи медичного персоналу – це важливі напрямки модернізації та реформування системи охорони здоров'я, що розпочалося в місті з минулого року. Вирішення вказаних питань залежить, насамперед, від фінансування галузі. У цьому році фінансування на один виклик "швидкої допомоги" збільшено з 3,5 грн. до 25 грн.

У місті функціонує 18 пунктів базування бригад "швидкої допомоги". Кожна бригада забезпечена системою GPS – моніторингу, мобільним зв'язком. У серпні поточного року в рамках стратегії голови Дніпропетровської обласної ради Олександра Вілкула «Регіон-лідер» комунальний заклад "Криворізька станція швидкої медичної допомоги" Дніпропетровської обласної ради" отримала 12 сучасних машин марки "Пежо", а сьогодні - 6 реанімобілів марки "Форд", які обладнані всім необхідним автономним устаткуванням за останнім словом техніки для проведення інтенсивної терапії. Тепер в кожному районі міста буде своя реанімаційна бригада.
Комментарии: